Yazı Detayı
10 Şubat 2008 - Pazar 00:00 Bu yazı 17720 kez okundu
 
İŞSİZİĞE VE NÜFUSA AZ DA OLSA BİR ÇÖZÜM
Yusuf Meral
mail@mail.com
 
 

Zile'ye hizmet etme  bayrağını taşıyan  kıymetli belediye başkanlarımızı ve milletvekillerimizle hayırsever hemşerilerimi saygı ve hürmetle anıyorum.     Elini taşın altına koyan ve bu uğurda bir çivi çakan herkesten Allah razı olsun.  Zile'ye imzasını atan başkanlarımızdan Sayın Nurettin TÜRKYILMAZ  Bey ve O'na her alanda destek olmaya çalışan saygıdeğer milletvekilimiz Sayın Talat SARGIN Bey'in zamanlarında Zile'de fevkalade işler yapıldı.     Ben sadece burada eğitim alanındaki çalışmalardan bahsedeceğim.  Nurettin Bey istedi, Talat Bey yerine getirdi.  Neler.... Sağlık Meslek Lisesi, Teknik Lise,Anadolu Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi,Yüksek Okullar ,Öğretmenevi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü...  Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olanlar  Zile ve Türkiye'nin her yanına dağılarak hizmet üretmektedirler. Diğerlerini anlatmıyorum....
    Şu an da Zile'nin acil bir okula daha ihtiyacı var. Zile'nin her semti okullarla donanmış bir durumda.
    Sadece halk dilinde Çöplükbaşı olarak adlandırılan (Alaca Mescit Bala, Alaca Mescit Zir Mahalleleri’nin Meydanlık ve Çakırkaya Bağları'na giden yolların sonu) yerde hiç bir okulumuz yok.
    Bu Bölgeye de bir okul gerek.  Zile ve yöre halkı bunu hiç unutmayacaktır.
    NEDİR?     ÇOK AMAÇLI LİSE     Bakanlık, anahtar teslimi bir liseye sıcak bakmaktadır.
    Üstelik eğitime yüzde yüz destek kapsamında.   Okul, hem normal lise ile birlikte; resim, müzik, beden eğitimi vs. gibi alanlarda eğitim vermektedir.      Buradan mezun olacak gençler yetenekleri doğrultusunda üniversitelere ve bağlı fakültelerine rahatlıkla girebilmektedirler.
     Bu okula alternatif olarak OTELCİLİK VE TURİZM MESLEK LİSESİ açılabilir. (Gerekçe, Otelcilik ve Turizm Meslek Yüksek Okulu'nun Zile'de bulunması.)       Her iki okul da öğrencilerini merkezi sistemle (OKS) almaktadır.        Okullar, ekonomik yönden büyük katkılar sağlayacaktır.
 Saygılarımla...

Yusuf MERAL

Kayseri FEVZİÇAKMAK LİSESİ

 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı