Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 17:17 Bu haber 4852 kez okundu
 
Zile artık Başkent Üniversitesinin bir kampüsüdür
- Haberi
Zile artık Başkent Üniversitesinin bir kampüsüdür

Prof. Dr. Mehmet Haberal Zile de çeşitli incelemelerde bulundu. 

 

Prof. Dr. Haberal :Artık Zile’yi Başken Üniversitesinin içine dahil ediyoruz. Zile artık Başkent Üniversitesinin bir kampüsüdür.

 

Başkent Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Mehmet Haberal Zile de incelemelerde bulundu. Belediye başkanı Şükrü Sargın’ın daveti ile Zile’ye gelen Başkent Üniversitesi Rektörü ve Dünya Organ Nakli Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal Zile de çeşitli incelemelerde bulundu.  

Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Belediye başkanı Şükrü Sargın Belediye Kültür Evinde “Zile” konulu bir toplantı yaptılar.

Toplantıya Zile’nin MHP li eski Belediye Başkanı Murat Ayvalıoğlu'da katıldı.

Toplantıda Başkent Üniversitesi bağlı Tarım Enstitüsü uzmanlarının Zile'de  araştırma yapması.  Göçün önlenmesi İşsizlik ve tarımsal kazancın artırılması ile Öncelikle  yapılması gerekenlerin tespit edilmesi için bir rapor hazırlaması kararlaştırıldı.

Buna göre; Başkent Üniversitesinden gelecek olan akademik heyet Zile’nin bir fotoğrafını çekecek. Zile’de neler yapılabilir. Tarımsal kazanç nasıl artar. İşsizlik için neler yapılabilir. Konularında tespitler yapacak.

Prof. Dr. Mehmet Haberal toplantıdan sonra "Zile'nin bizde çok özel bir yeri var.  Başkent Üniversitesi olarak Zile'de çeşitli çalışma ve yatırımlarımız olacak. Artık Zile’yi Başken Üniversitesinin içine dahil ediyoruz. Zile artık Başkent Üniversitesinin bir kampüsüdür" Dedi.

Toplantı hakkında Zile Sitesine bilgi veren Zile Belediye başkanı Şükrü Sargın: “Haberal Hocamız dünya çapında bir markadır. Zile'ye gelerek bize şeref verdiler.  Zile'nin sorunlarımızın çözümü için ona ihtiyacımız var.

Sayın hocamızın özel olarak  görevlendirdiği heyet Zile hakkında bir rapor hazırlatacak. Raporu ekim ayında Başkent Üniversitesinin Kızılcahamam Patalya tesislerinde yapacağımız geniş katılımlı toplantıda görüşüp karara bağlayacağız” Dedi.

Başkent Üniversitesi Eğitim dışında; Tarım, Hayvancılık, Giyim ve Konfeksiyon, Turizm gibi daha pek çok alanda faaliyet gösteriyor.

Üniversitenin 2005 yılında Zile’de açtığı bir Diyaliz Merkezi var. Bu merkezde halen 1 Uzman Hekim, 1 Sorumlu Hemşire, 6 Diyaliz hemşiresi ile 6 Yardımcı Personel ile 1 Yardımcı Sağlık Teknisyeni görev yapıyor.

Gerçekleştirdiği sevindirici çalışmaları için Sayın Şükrü Sargın’a Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına teşekkür ediyor. En kısa zamanda hayata geçirilmesi dileği ile başarılar diliyoruz.

 

 

Kaynak: (Zile Belediye Başkanlığı) - Zile Belediye Başkanlığı Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: Zile, artık, Başkent, Üniversitesinin, bir, kampüsüdür,
Yorumlar
Haber Yazılımı