Haber Detayı
10 Kasım 2018 - Cumartesi 12:40 Bu haber 8310 kez okundu
 
VİDİNEL ADAY DEĞİL
ZİLE HABERLERİ Haberi
VİDİNEL ADAY DEĞİL

 

 

Belediye Başkanı Lütfi  Vidinel  "Aday olmayacağım"  Dedi

 

Ak Partiden  seçilerek 2 Dönemden beri Zile'de  Belediye Başkanlığı görevini  yürütmekte olan Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel 31 mart 2019 seçimlerince tekrar aday olmayacağını açıklardı.

Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel aday olmayacağına dair  aldığı kararı Facebook ve Twitter deki kişisel sayfalarından kamuoyuna duyurdu.

Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel “Doğup büyüdüğüm Zile’ye yeni eserler kazandırmak, Zile’yi bulunduğu yerden çoktan hak ettiği yere taşıma gayreti ve kararlığında yeni adımlar atarken; acısına, sevincine ortak olduğum hemşehrilerime hizmetkâr olma mutluluğunu yaşadım…

31 Mart 2019 tarihine kadar görevimin başındayım. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi; tevazu, samimiyet ve gayret ile önce millet, önce memleket diyerek partimin adayının kazanması için çalışacağımı ve verilecek her türlü görevi ifa edeceğimi; Kamuoyuna saygıyla arz ederim.” Dedi.

Zile Belediye Başkanı Sayın Lütfi Vidinel'in  aday olmayacağına dair  facebook ve twitterde yayınladığı  açıklamanın tam metnini aşağıda aynen yayınlıyoruz.

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına Belediye Başkanı Lütfi Vidinel’in aldığı kararın öncelikle kendisi ve ailesi için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Sayın Başkanın  Zile’ye hizmet edebilmek  için elinden gelen her türlü gayreti gösterdiğine inanıyoruz.  Bu güne kadar yaptığı hizmetler için kendisine  teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarı ve mutluluklar diliyoruz.

 

 

Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinelin açıklaması


“2019 BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE ADAY OLMAYACAĞIM

 2009-2014 Yerel seçimlerinde, mensubu olmakla onur duyduğum Ak Parti’nin tercihi, gayreti, halkımızın teveccühü ve Allah’ın (C.C) takdiri ile Zile Belediye Başkanı seçildim. Bize duyulan güvene layık olmak için, Ak Partili yerel yönetim anlayışı ve takım ruhu ile şartları ve imkânları zorlayarak çalıştık. Doğup büyüdüğüm Zile’ye yeni eserler kazandırmak, Zile’yi bulunduğu yerden çoktan hak ettiği yere taşıma gayreti ve kararlığında yeni adımlar atarken; acısına, sevincine ortak olduğum hemşehrilerime hizmetkâr olma mutluluğunu yaşadım. Arkadaşlarımızla biz mantığında buluşarak; Zile Belediyesi olarak yüksek performansla çalıştık ve yerel yönetim- hükümet iş birliği ile kamu yatırımları aldık. Zile’de olmayan, hayal olan en az 110 eserin altına imza attım. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar, asla yorulmazlar inancı ile 10 yılda 1 ay izin kullanmadım. Gönlümüzde Zile’ye hizmet sevdası, arkamızda milletin hayır duası ile ilk günkü heyecanla hafta sonu, bayram demeden halkımıza severek isteyerek hizmet ettim. Vizyonumuzun, misyonumuzun farkına vararak sokaklarımızla, çarşımızla, halkımızla, personelimizle, kurum ve kuruluşlarımızla bütünleştim. Hepimiz Anadolu bahçesinin çiçekleriyiz felsefesi ile herkesi bir ve beraber görerek kimseyi ötekileştirmeden, herkes bana oy verme mecburiyetinde değildir ancak ben herkese hizmet etme mecburiyetindeyim anlayışıyla 24 saat belediyeci oldum. Halkımızın şehir ile ilgili taleplerine AR-GE çalışması ile olgunlaştırarak, mantıksal çerçevede projelendirerek gerçekleştirmeye çalıştık. Hizmetlerimizi beş ana tema üzerinde yönlendirdik.

 1- Şehrin gülümseyen yüzü, dost eli olmak,

 2- Alt yapı ve yatırımlar,

 3- Sosyal Belediyecilik,

 4- Tarihi ve kültürel dokunun korunarak gün ışığına çıkarılması,

5- Bizi biz yapan değerlerin, milli kültürümüzün yaşam biçimi olarak gençliğe verilmesi.

 

Ülkemiz 2023 ve 2071 hedeflerine koşarken birikimli, inançlı, çalışkan aday adaylarına şans verip ve tercih edilen adayımız ile 10 yılda ulaştığımız başarının sürdürülebileceği kanaatiyle; 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde aday olmayacağım. 31 Mart 2019 tarihine kadar görevimin başındayım. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi; tevazu, samimiyet ve gayret ile önce millet, önce memleket diyerek partimin adayının kazanması için çalışacağımı ve verilecek her türlü görevi ifa edeceğimi; Kamuoyuna saygıyla arz ederim.”

 

LÜTFİ VİDİNEL KİMDİR ?


1961 yılında, Zile’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Zile’de tamamladı. Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi'nden ayrıldı. Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevinde bulundu. Sanayici İşadamı olarak ticari faaliyette bulunurken, 29 Mart 2009 yerel seçimlerde AK Parti’den Zile Belediye Başkanlığı'na seçildi.  Bir dönem görev yaptıktan sonra  30 Mart 2014 seçimlerinde tekrara aday oldu ve seçildi.  Halen bu görevine  devam etmekte olan Lütfi Vidinel  Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: VİDİNEL, ADAY, DEĞİL,
Yorumlar
Haber Yazılımı