Haber Detayı
25 Haziran 2018 - Pazartesi 11:14 Bu haber 6930 kez okundu
 
TÜRKİYE ERDOĞAN DEDİ
Adalet ve Kalkınma Partisinin Aday göstermediği Zile'de oyları düştü
- Haberi
TÜRKİYE ERDOĞAN DEDİ

 

Tokat'ta 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde  partilerin aldığı oyların ilçelere göre dağılımınıl aşağıdaki tabloda gerebilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda görüleceği gibi Adalet ve Kalkınma Partisi seçimlerde Tokat'ın ilçeleri içinde Almustan sonra en az oyu Zile'den almış görülüyor. Seçmenler düşük oy vermelerine sebep olarak bu yıl olduğu gibi yıllardan beri  Zile'den Milletvekili adayı  gösterilmemesine  bağlıyorlar.

En son 2006 yılında Zileliler milletvekili olan Hüseyin Gülsün'de sonra Zileden aday çıkmadı. Nüfusunun 80 kadarı Zilelilerden oluşan Turhal ilçesi ile birlikte Bölgenin siyasi lokomatıvi durumunda olan Zileliler yıllardır kendilerinin ihmal edilmelerine gücendiler.

2 ilçede,2 milletvekili çıkaracak bir kapasiteye sahip olan Zilelilein bir bölümü bu yüzden adayı Zile'ye,  kendilerine daha yakın gördükleri Milliyetçi Hareket Partisinin adayına verdiler. 

Adalet Ve Kalkınma Partisinin bu gerçeği gözardı edip tüm adayları yıllardır aynı bölgeden seçmesi  bir milletvekilini kaybetmesine sebep oldu. 

24 Haziran seçimlerini şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

 

 

Kaynak: (Haber7) - haber7com Editör: Haber7
Etiketler: TÜRKİYE, ERDOĞAN, DEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı