Haber Detayı
23 Mayıs 2014 - Cuma 11:03 Bu haber 6229 kez okundu
 
Tokat Valisi değişti
Muratpaşa Kaymakamı Cevdet Can Tokat Valiliği"ne atandı.
ZİLE HABERLERİ Haberi
Tokat Valisi değişti

Muratpaşa Kaymakamı Cevdet Can Tokat Valiliği"ne atandı.

İçişleri Bakanlığının 22.05.2014 tarihinde yayınladığı yeni kararname ile Tokat Valisi değişti. Tokat Valiliği"ne Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Kaymakamı Cevdet Can atandı.

İçişleri Bakanlığı yeni bir valiler  kararnemesi yayınladı. Yayınlanan bu kararnameye  göre12 ilin valisi merkeze çekilirken, 19 ilin valisinin de çeşitli illere ataması yapıldı.

Yeni kararnameye göre Tokat Valiliği görevinde bulunan bulunan  Mustafa Taşkesen Mardin Valiliği"ne atanırken   Tokat Valiliği"ne de  Antalya’nın  Muratpaşa ilçesi Kaymakamı Cevdet Can getirildi.

Tokat’tan Mardin Valiliğine atanan Mustafa Taşkesen Tunceli Valiliği görevini yaparken  03 Ağustos 2012 tarihinde Tokat Valiliği'ne atanmıştı.


Cevdet  CAN KİMDİR?

6 Haziran 1961 Çankırı doğumlu, evli ve dört çocuk babası olan Cevdet Can,1983 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü"nden mezun oldu. 1984 yılında Bursa maiyet memurluğu görevi ile mülki idare amirliği mesleğine başladı. 1985-86 İhsaniye - Ovacık Kaymakam Vekilliği, 1987 Manisa- Gördes Kaymakamlığı, 1989 - 90 Milli Eğitim Bakanlığı Devlet Lisan Okulu İngilizce dil eğitimi, 1990 - 91 İngiltere"de İngilizce dil eğitimi, İçişleri Bakanlığı, Çevre Bakanlığı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Milli Güvenlik Kurulunda; terör, çevre, iletişim, afet ve kriz yönetimi, kamu yönetimi konularında yurt içinde ve yurt dışında hizmet içi eğitim aldı. Sırası ile Mardin-Mazıdağı Kaymakamlığı, Sivas-Gürün Kaymakamlığı, Malatya Vali Yardımcılığı, Zonguldak-Çaycuma Kaymakamlığı, Yozgat Vali Yardımcılığı, Konya - Ereğli Kaymakamlığı, İstanbul Başakşehir Kaymakamlığı, 23 Ağustos 2013 tarihinde atandığı Antalya - Muratpaşa Kaymakamlığı görevini yürütmekte iken 22.05.2014 tarihinde yayınlanan kararname ile Tokat valiliğine atandı

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: Muratpaşa, Kaymakamı, Cevdet, Can, Tokat, Valiliği“ne, atandı
Yorumlar
Haber Yazılımı