Haber Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 10:21 Bu haber 15629 kez okundu
 
TOKAT VALİSİ DEĞİŞTİ
OZAN BALCI Yeni Tokat Valisi
- Haberi
TOKAT VALİSİ DEĞİŞTİ

 

Mahalli idareciler arasında değişiklik yapan yeni bir kararname  yayınlandı.

Valiler kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararname ile Tokat dahil 21 ilin valisi görevden alınırken, 39 ile yeni vali ataması yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararına göre, 39 ilin valisi değişti, 21 ilin valisi görevden alınarak mülkiye başmüfettişliğine getirildi.

 

TOKAT'A SÜRPRİZ İSİM

Yeni kararname ile Tokat valisi de değişti.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Kaymakamı Ozan Balcı yeni Tokat Valisi oldu. Aynı zamanda Diyarbakır Kayapınar Belediye Başkan Vekilliği görevini de birlikte yürütmekte iken Tokat’a Vali olarak atanan Ozan Balcı  Kayapınar Kaymakamlığı görevine 20.08.2017 Tarihinde atanmıştı.

Yeni Tokat Valisi Ozan Balcı evli olup üç çocuk babasıdır.

Eski Tokat Valisi Ömer Toraman ise  yayınlanan ayni kararname ile Kütahya’nın yeni valisi oldu.

 

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına yeni Valimiz sayın Sayın Ozan Balcı'ya  hoş geldiniz diyor. Başarı dileklerimizi sunuyoruz.

Sayın Ömer Toraman’a da  yaptığı hizmetler için teşekkür ediyor hayırlı yolculuklar diliyoruz.

 

Dr. Ozan BALCI    Kimdir?

1974 yılında Ardahan'da doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Ardahan'da tamamladı. 1992 yılında Ardahan Lisesi'nden okul birincisi olarak mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde eğitim gördü. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. İngiltere'de Exeter Üniversitesi, Tarih, Politika ve Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. MA derecesi aldı (2000-2001). Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye), Siyaset Bilimi ve Yönetim Bölümü'nde yüksek lisans yaptı (1999-2001). Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin düzenlediği 29. Dönem Kamu Diplomasisi Kursundan mezun oldu. 86. Dönem Kaymakam Adaylığı Kursunu üstün başarılı olarak tamamladı. 2012-2015 yılları arasında doktora yapmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere'ye gönderildi. İngiltere'de Southampton Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora yaptı ve PhD (doktora) derecesi aldı.

 

01-24/07/2017 tarihleri arasında Japonya’da, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı(JİCA) ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın birlikte organize ettiği Yerel Kalkınmada Mülki İdare Amirlerinin Rolü adlı eğitim programına katıldı.

2018 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından her yıl 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla düzenlenen Yılın En Başarılı Mülki İdare Amirleri Ödülü’ne Merzifon Kaymakamlığı döneminde eğitime yaptığı katkılar ve çocukların kitap okumasına ilişkin projelere verdiği etkin destek dolayısıyla layık görülen Balcı, plaketini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Ardahan-Damal, Balıkesir-Havran İlçelerinde Kaymakamlık Vekilliği, Ordu-Akkuş, Adıyaman-Çelikhan, Siirt-Eruh, Sakarya-Taraklı, Şanlıurfa-Birecik, Samsun-Vezirköprü, Amasya-Merzifon Kaymakamlıklarında ve Şırnak Vali Yardımcılığında bulundu. Belli bir süre eski T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığında çalıştı. 20.08.2017 tarih ve 2017/345 sayılı Müşterek Kararname ile Kayapınar Kaymakamlığı görevine atandı. Aynı zamanda Kayapınar Belediye Başkan V. görevini yürütmekte iken Tokat’a Vali olarak atandı. Ozan Balcı Evli olup, üç çocuk babasıdır.

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: TOKAT, VALİSİ, DEĞİŞTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı