Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 11:39 Bu haber 18030 kez okundu
 
Seroto A.Ş ye Onur Plaketi
ZİLE HABERLERİ Haberi
Seroto A.Ş ye Onur Plaketi

 

 

New Holland ve Türk Traktör Hulusi Serezli 'ye

Onur Plaketi verdi.

 

Hulusi Serezli ile Seroto A.Ş. Genel Müdürü Berker Koraş ödülü birlikte aldılar.

 

 

Zile’ninilk ve  önde gelen ilk kurumsal ticari kuruluşu olan SEROTO Traktör Ticaret Anonim Şirketinin sahibi olan  Hulusi Serezli’nin Seroto Traktör Ticaret Anonim Şirketi isimli şirketi New Holland bayisi olmasının 55.yılını kutluyor.  

Tekin ve Hulusi Serezli kardeşlerin birlikte kurdukları Seroto Traktör Ticaret A.Ş. 55 yıldan beri Zile’de traktör satıyor. Zile’nin asırlık şirketi Türkiye’nin de en  eski traktör bayisi.

 

Seroto A.Ş bayiliğe başladığı 1964 yılından bugüne kadar binlerce çiftçiyi traktör, biçerdöver ve ekipman sahibi yaptı. Bölge çiftçisini modern tarım alet ve makinalarla tanıştırdı. Katkılar sağladı. 

Türk Traktör A.Ş. ve New Holland yarım asırdan fazla bir zamandır  kendilerini gururla temsil eden  Hulusi Serezli’ye birlikte çalıştıkları 55 yılın anısına  plaket verdi. 

Seroto A.Ş ye ödülü  27 Mart 2020 tarihinde Antalya  Regnum Carya Otelde yapılan  2019 yılı sonuçlarının değerlendirildiği  New Holland Ulusal Bayi Toplantısında verildi.

Hulusi Serezli Onur Plaketi 'ni almak için sahneye  torunu  Berker Koraş ile birlikte  sahneye çıktı. Plaket Hulusi Serezli ve torununa Koç Holding CEO 'su Levent Çakıroğlu tarafından  verildi.  Plaketin üzerinde ;

"New Holland bayisi olarak geride bıraktığımız 55 Yıl içindeki  başarılı hizmeterinizden dolayı teşekkür ediyoruz."  Yazılı olan plaketin verilişi sırasında sunucunun "Dile kolay yarım asırda fazla tam 55 yıl diye anons yapması toplantıya katılan bayileri duygulandırdı.

 

 

 

 

 

 

Ödül töreninde Koç Holding Ceosu Levent Çakıroğlu Hulusi Serezli'ye “Bu ödülü size Koç ailesi adına veriyorum. Koç ailesinin özel sevgi ve saygılarını iletiyorum.Yarım asırdan fazla bir zamandır birlikte çalışıyoruz.  Sizin gibi bir bayimiz olduğu için gurur duyuyoruz.” Dedi.

Seroto A.Ş. nin kurucusu ve sahibi Hulusi Serezli ‘de;  “Aldığımız bu ödülden dolayı gururluyum. Babamız Şükrü Serezli’nin 1923 yılında, Zile’de Ticaret Odası olmadığı için, Amasya Ticaret Odasına kayıt olarak kurduğu şirketimiz 97 yılı geride bıraktı.

Fiat ve New Holland bayiliğine 1964 yılında, bayiliği  bizzat rahmetli Vehbi Koç’tan alarak başladık. 55 yıldır aralıksız işimize devam ediyoruz. Bizimle bayiliğe  başlayanların hiç birisi ortada yoklar.

 

 

Şu anda Koç Holdig ve Türk Traktörde  3. Ve 4. göbekten patron ve yöneticiler ile çalışıyoruz. Bu ülkemizde çok az kişiye nasip olan, karşılıklı bir vefanın örneğidir.”

Seroto A.Ş olarak her zaman günün değişen şartlarına uyum sağlıyoruz. Yönetim olarak  genç bir kadromuz var.  Torunum Berker Koraş  üstlendiği Genel Müdürlük görevini başarı ile yürütüyor.

Biz  Serezli  ailesi olarak kurumsallığa inanan paylaşımı seven bir yapıya sahibiz.  Zile’yi seviyoruz. Pek çok Fırsatımız olduğu halde Zile’yi terk etmeyi düşünmedik.

Keşki daha fazla imkana sahip olup, Zile’de daha çok kişiye iş imkanı sağlayabilse idik."  Dedi.

 

 

Zile Sitesi olarak Seroto Anonim Şirketi ve Hulusi Serezli ve Şirketin Genel Müdürü Berker Koraş’ı  kutluyor. Başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

 

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: Seroto, A.Ş, ye, Onur, Plaketi,
Yorumlar
Haber Yazılımı