Haber Detayı
13 Ekim 2018 - Cumartesi 15:04 Bu haber 6978 kez okundu
 
SEROTO A.Ş. ve TÜRK TRAKÖR İŞ BİRLİĞİ İLE ÇİFÇİLERE “BİLİNÇLİ ÇİFTÇİ EGİTİMİ ve GÜVENLİ TARIM” Eğitimi
ZİLE HABERLERİ Haberi
SEROTO A.Ş. ve TÜRK TRAKÖR İŞ BİRLİĞİ İLE ÇİFÇİLERE  “BİLİNÇLİ ÇİFTÇİ EGİTİMİ ve GÜVENLİ TARIM” Eğitimi

SEROTO A.Ş. ve TÜRK TRAKÖR ÇİFÇİLERE

BİLİNÇLİ ÇİFTÇİ ve GÜVENLİ TARIM EĞİTİMİ "  VERİYOR

 

55 yıldır New Holland bölge  bayisi olan Seroto A.Ş.  çiftçilere sosyal sorumluluk projeleri sunmaya devam ediyor.

Seroto A.Ş. nin " Bilinçli Çiftçi Eğitimi ve Güvenli Tarım" konulu toplantısı; 17 Ekim Çarşamba günü saat 11.00 de  Zile İlçe Tarım Salonunda ve  ile ilçe Tarım Müdürlüğünü karşısında yer alan Eski Ceza evinin bulunduğu yerde yapılacaktır. 

Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım”  projesi TürkTraktör tarafından hayata geçirilen bir sosyal sorumluluk hareketidir.

Türk Traktör ile  Seroto A.Ş.nin  Zile’de  yapacağı; “Bilinçli Çiftçi Eğitimi ve Güvenli Tarım" Konulu toplantıda  güvenli traktör sürüşü, tarım ekipmanlarının doğru kullanımı ve tarla dışı, umuma açık trafik alanlarında dikkat edilmesi gerekenler gibi konularda çiftçileri bilinçlendirmek üzere, hem dijital mecralarda bilgilendirmeler yapılması, hem de saha eğitimleri verilmesi planlanmaktadır.

Toplantıda Yeni çıkan New Holland marka; Modern tarım aletleri, Römork, Pulluk, Ekim ve Toprak işleme Makinelerinin tanıtım ve kullanımı anlatılacaktır.

Toplantı sırasında multivizyon gösterileri sunulacak,  Bilinçli bir çiftinin nasıl olması gerektiği konusunda bilgiler verilecek. Tarım alet ve makinelerinin kullanım kolaylıkları gösterilecektir.

Toplantı arasında  çiftçiler ile birlikte yenilecek öğle yemeğinden sonra.  İlçe Tarım Müdürlüğünün karşısında bulunan  Eski Cezaevinin yerinde sergilenen; Yeni çıkan New Holland markalı  tarım alet ve makinelerinin tanıtımı yapılacak.

Ayrca Ülke çapında açılan  "Enflasyonla Topyekûn Mücadele " Kampanyası  kapsamında Seroto A.Ş. tarafından özel olarak tertip edilen içinde  yüzde 20 ye varan indirimler bulunan   "Büyük Yıl Sonu Kampanyası" Hakkında bilgi verilecek. Çiftçilere hediyeler sunulacaktır.

Bu güne kadar Türkiye’nin pek çok  yerinde gerçekleştirilen “Bilinçli Çiftçi Eğitimli " Ve  ürün tanıtım toplantıları çiftçiler tarafından ilgi ile izlenmektedir.

Traktör  sektörünün  lider kuruluşu olan Seroto A.Ş. bugün bölgede Yüzde 80 Pazar payı  ile liderliği elinde tutmakta olup, New Holland markası bölgenin  en çok satılan traktör markası durumundadır.

Seroto A.Ş.  Tarım ve çiftçiler dışında, imkan ölçüsünde bölgenin  eğitim kurumlarına da destek olmaya çalışmaktadır.  Geçtiğimiz yıllarda Meslek Yüksek Okulunun Mekatronik bölümü labratuvarına bir dizel motor hediye eden  Seroto A.Ş. Şimdi de  Zile Asiye Bekir Dinçer İlköğretim okulunda bir çocuk kütüphanesi kurmaya hazırlanmaktadır.

Zile Sitesi olarak toplantıya katılacak olan çiftçileri şimdiden kutluyor. Toplantının Zile ve bölge çiftçileri için hayırlı olmasını diliyoruz.

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: SEROTO, A.Ş., ve, TÜRK, TRAKÖR, İŞ, BİRLİĞİ, İLE, ÇİFÇİLERE, , “BİLİNÇLİ, ÇİFTÇİ, EGİTİMİ, ve, GÜVENLİ, TARIM”, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı