Haber Detayı
29 Ocak 2021 - Cuma 16:50 Bu haber 12328 kez okundu
 
FUAT OKTAY FARKI İLE
Gelişmeler Zile 'yi Yönetenlerde Bir Çağrışım Yapar mı? Acaba
ZİLE HABERLERİ Haberi
FUAT OKTAY FARKI İLE

ÇEKEREK RAFTİNG İÇİN GÜN SAYIYOR

 

 

Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Beyefendinin talimatlarıyla Yozgat İli Çekerek İlçesinde incelemelerde bulunan Türkye Rafting  Federeasyonu Başkanı Fikret Yardımcı ve parkur keşif ekibi Çekerek Irmağında incelemeler yaptı.

Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı ve ekibini İlçe Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Akkan ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Vahhap Konakçı karşıladı. Rafting Milli Takımlar Baş Antrenörü Erdoğan Buçan ve Federasyon keşif ekibi Çekerek ırmağını  Rafting sporu için olumlu buldular. Mevsim haricinde su debisine yön veren barajın yapılacak bir şampiyonalar için avantaj olduğuna karar verdi.

Heyet üyeleri Çekerek Rafting için potansiyeli olan bir ilçe. Belediye Başkanı Genç, Dinamik ve İstekli. Spora önem vermesi bizim için herşeyden daha değerlidir. Ziyaretimize en büyük vesilesi de Şehrin tanıtım vizyonunu uluslararası olarak düşünmesidir.

 

Çekerek'te yapımı devam eden; Lavanta Adası, Millet Bahçesi ve Mesire alanları ile Rafting Sporunu birlikte düşünerek Çekerek'i spor merkezi yapma hayaline bizler de inandık.  Dediler.

Biz de bu potansiyeli sadece spor adına değil 5000 yıla ulaşan tarihi bir kentin turizm ayağını  öne çıkararak burada bir şampiyona planlamak istiyoruz. Bu konuda Belediye Başkanımız çok ilgili bizlerde bu ilgiyi ülkeye, bölgeye ve ilçeye kazan kazan felsefesiyle tanıtıma, turizme ve kazanca çevireceğiz. Rafting için yeni bir parkur yolda Çekerek Irmağı beklentilerin karşılığını verecektir, camiaya şimdiden hayırlı olsun." diye konuştu.

 

Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır 'İlçemiz Baraj Sonrası doğal görüntüsüyle Turizm Kenti olabilecek potansiyele sahip hale gelmiştir. Atacağımız her adım bilinçli ve günü birlik değil, ilçemizin geleceğini hedef alan adımlarla hareket ediyoruz. Şu anda Turizm kenti olma yolunda Millet Bahçesi ve Dünya'nın en büyük Lavanta Adası Projelerimizin yapımı bu yıl içerisinde tamamlanacak.

 

Önümüzde ki yıllarda şehrimize dünyanın dört bir yanından ziyaretler gerçekleşecek. Yaptığımız ve yapacağımız projelerin tamamında markalaşma ve şehirleşmenin gelecek vizyonunu oluşturacak planlamalar doğrultusunda yapıyoruz. Bugün İlçemizi Ziyaret Eden Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı ve Ekibiyle birlikte Çekerek Irmağı havzasında Parkur alanlarını belirledik, İnşallah proje çalışmamızı da tamamladığımızda Çekerek hem kültürel, hem de spor aktiviteleriyle marka bir şehir haline gelecektir. Bu vesileyle bizlere desteklerini esirgemeyen Federasyon Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çekerek Irmağı Uluslararası Rafting Şampiyonası yapılabilecek potansiyele sahip olup bizlerde çalışmalarımızı hızlandırıp Şampiyonaların yapımı için elimizden geleni yapacağız' diye konuştu.

Bizde Zile Sitesi ve Hulusi Serezli  adına komşumuz Çekerek ilçesini gönülden kutluyoruz. İnşaallah yılların unutmuşluğunu Zile'yi de yanına alarak tez zamanda telafi edecektir. 

Gelişmelerden duyduğum sevinci özellikle belirtmek istiyorum. Cumhuriyetin ilanına kadar Zile'ye bağlı bir merkez iken  pollitik nedenlerle Zile'den ayrılan  ayrı bir   ilçe yapılan  Çekerek;  Zile ile ilişkisini hiç bir zaman kesmedi.

Zile ile her zaman iç içe oldu. Çekerekliler Her zaman kendilerini Zileli olarak kabul etti. Biz Zileliler de öyle gördük. Bize göre Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay Beyefendi bir  Zilelidir. Çalışmalara Zile'yi de dahil edecektir. Zaten   ediyor da.

Mesela Yozgat - Zile Devlet yolu  onun ilgileri ile yapılıyor. Süreyya Bey Barajı kanallarının  inşaası onun müdahelesi ile hız kazandı.

Fırsat bu fırsattır diyerek Zile' de ki tüm yöneticilerin, STK mensuplarının parti ayrımı yapmadan bir araya gelmelerini,  Sayın Fuat Oktay'ı  Zile'ye daha çok yatırım yapılması  konusunda  sıkıştırmalarını bekliyoruz.

Böyle  fırsatlar şehirlerin eline  40 yılda bir  gelir.  Haydi Parti Başkanları, Yöneticiler STK kurullarının  başkanları  hep birlikte, en kısa zamanda  hazırayacağınız  bir dosya  ile  Tek vücut olarak Sayın Fuat Beyin yanına gidin. 

TRENİ KAÇIRMADAN...

 

Kaynak: Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: FUAT, OKTAY, FARKI, İLE,
Yorumlar
Haber Yazılımı