Haber Detayı
09 Temmuz 2015 - Perşembe 15:49 Bu haber 12702 kez okundu
 
Doktor Suzi Serezli Vefat Etti
ÖLÜMLER Haberi
Doktor Suzi Serezli Vefat Etti

Merhum emekli öğretmen Yakup Serezli ve Merhume Şükriye Serezli hanımefendinin oğulları, öğretmen Şahika Eken, Avukat Sami Serezli ve Emekli Albay Nuri Serezli’nin kardeşleri,Evren ve Emre Eken ile Semih ve Serdar Sargın'ın dayıları ,Ruhi Serezlinin amcası, olan Dr. Suzi Serezli görev yaptığı Bursa’da vefat etmiştir.

Merhumun Bursa’dan Zile’ye getirilen cenazesi öğle vakti Cuma namazından sonra Musallada kılınacak cenaze namazını müteakip Zile’de Asri mezarlıkta toprağa verilmiştir.

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına Merhuma Allah’tan rahmet aile ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

 

Not: Merhum Halil Suzi Serezli; Tekin ve Hulusi Serezli’nin de Amca çocuklarıdır.


Resimdekiler soldan sağa: Emre Eken,Evren Eken, Halil Suzi Serezli, Sami Serezli, Yiğit Serezli.


Aşağıdaki satırlar Halil Suzi Serezli'nin yakın arkadaşı; Mehmet Ali Erdin'in facebook sayfasından alınmıştır."

 * Aşagıdaki satırları UĞURLADIĞIMIZ*

Bir Dostun Bıraktığı Acının Ardından
Adına- Anısı’na Saygıyla…

ZİLE’Lİ Uzman Doktor Halil Suzi Serezli; evrensel insan olabilmenin erdeminde anasından yeminli doğmuş meslek hayatı sürecinde Hipokrat yemini, Hacettepe yemini sorumluluklarına kusursuz uymuş, müzik- şiir- edebiyat, satranç hobileri ile zekâ- yetenek fırtınalarını çok titiz- özenli ortamlarda estirmiş bir şahsiyet idi.. 
Halil Suzi Serezli; para ve maddî çıkarla hiç ilgisi görülmeyecek kadar gönlü zengin, bonkörlüğü, konukseverliği, yardımsever, sevecen-saygılı özelliklerini fiziksel görünümüne yakışan bir ciddiyet içinde sürdüren, seviyeli- pırıltı zekâ esprileri, güler yüzlülüğü ile kalite delikanlı idi..
Sevgili kardeşim- arkadaşım- dostum Dermatolog [Deri Ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı] Zile’li Doktor Halil Suzi SEREZLİ’yi ebediyete uğurlamanın dayanılmaz acısı-üzüntüsü içindeyim.. 
Yaradanımıza ve inanç doğrultularımıza olan tam bağlı ve bağımlılık içinde (Hulusi kalple) mekânının cennet olacağından hiç kuşkum yok.. Yaşadığım sürece duâlarım onun için, annesi Şükriye hanımefendi ablamız- babası Yakup Lütfi Serezli Beyefendi öğretmenimiz için sürecektir.. Kaybımız büyüktür; ölüm karşısında çaresizliğimiz kaçınılmazdır ancak; aziz hâtıraları, manevî şahsiyeti önünde sevgi, saygı ve vefamız sonsuza dek özlemle sürecektir.. 
Kardeşleri Öğretmen Şahika Serezli Eken, Avukat Ali Sami Serezli, Albay Nuri Serezli ile tüm akraba, arkadaş, dost ve yakınlarına, Zile’lilere, uzun yıllar hizmet verdiği ve sevenlerinin çok olduğu Zonguldak Ereğli halkına, Bursa’lılara, seçkin-ünlü ve özel doktor olduğu için Türkiye’nin her yerinden kendisine gelen hastalarına baş sağlığı diliyorum.. 

Ölmekle değer yok olmaz
Kalan izleriyle değeri artar da artar
Suzi Serezli gibi her dost bir olmaz
Yokluğuna yüreğimiz kanar da kanar..

Adını, anılarını ömrümce dilime vird ederim
Özü, sözü hiç fire vermemiş aziz dostum
Seninle olan anılarımla kendimi tesellî ederim
Yüce Allah’dan sana; cennet mekân dilerim..
-Mehmet Ali Erdin- 
9.7.2015 Perşembe 16.40
**Yolun, bahtın açık duâ edenlerin çok olsun..

Mehmet Ali Erdin 

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı