Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 10:37 Bu haber 7054 kez okundu
 
Başkan Sargın; Mansur Yavaş’a Kardeş Şehir olalım dedi
ZİLE HABERLERİ Haberi
Başkan Sargın; Mansur Yavaş’a Kardeş Şehir olalım dedi

 

MANSUR YAVAŞ'TAN ZİLE YE DESTEK

 

Başkan Sargın Mansur Yavaş’a Kardeş şehir olmayı Teklif etti.

“Başkentimizle kardeş şehir olmak onurdur”

 

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ve Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'ı belediyede ki makamında misafir etti.


Samimi bir ortamda geçen görüşmede Başkan Yavaş Zile'nin önemli bir tarihi şehir olduğunu ifade ederek "Zile ile Beypazarı birbirine çok benziyor. Orada ki deneyimlerimi sizinle paylaşmak isterim.

Zile deki çarşı mahalle bedesten kültürü aynı. Hatta Beypazarı’nda da cenazeler Zile gibi çarşıdan geçirilerek musallada kılınır. Zile de satılacak mahalli ürünleri çoğaltmanız gerekli. Kent müzenizi kalenizi bir an önce canlandırın. Biz destek anlamında elimizden ne geliyorsa yaparız. "dedi

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın da Zile'nin tarihi ve kültürel zenginliklerini, belediyenin genel, mali ve personel durumunu Başkan Mansur Yavaş'a anlatarak "Sizin tecrübeleriniz bizim için önemli, Başkentimizle kardeş şehir olmak onurdur. Mutlaka sizi ve ekibinizi Zile’mize bekliyoruz. Yerinde incelemelerde bulunmanın daha sağlıklı olacağını ifade etti.

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz da Büyükşehir’in tüm çalışmalarını yakinen takip ettiğini ifade ederek Zile'ye maddi manevi destek olması konusunda Başkan Yavaş'tan rica da bulundu.

Zile' nin tarih te çok önemli bir merkez olduğunu, Zilelilerin kadirşinas vatanına milletine bağlı çalışkan insanlar olduklarını belirterek "küçük dokunuşlarla Zile’miz kültür turizminde önemli bir pay alacaktır" dedi.

 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Şükrü Sargın dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

 

Kaynak: (Zile Belediye Başkanlığı) - Zile Belediye Başkanlığı Editör: Zile Belediye Başkanlığı
Etiketler: Başkan, Sargın;, Mansur, Yavaş’a, Kardeş, Şehir, olalım, dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı