Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 12:33 Bu haber 14546 kez okundu
 
AK PARTİDE ADAY SAYISI 3 OLDU
ZİLE HABERLERİ Haberi
AK PARTİDE  ADAY SAYISI 3 OLDU

 

 

MEHMET SALİH ÜN' de  Adaylık Dilekçesini  Verdi

 

 

Mehmet Salih Ün Adaylık Dilekçesini Ak Parti Zile İlçe Başkanlığına verdi. Ak Partide Belediye Başkan adaylarının sayısı üçe yükseldi.

Ak Partide 31 Mart 2019 seçimlerinde aday olacakların 5 Kasım tarihinde başlayan aday başvuru süresi bugün sona erdi.

 

Ak Partide Zile Belediye Başkanlığı için  adaylık dilekçesi veren  Av.Şennur Bozdağ Aslan ile Yüksek Tokuşçu isimli iki bayan adaydan sonra  bugün de  İstanbul’da yaşayan hemşerimiz Mehmet Salih Ün başvuru dilekçesini Ak Parti Zile İlçe başkanlığına sundu.  

 

Bugün adaylığını açıklayan Mehmet Salih Ün ile birlikte, Ak Partide Zile Belediye Başkanlığı yarışına girecek olan adayların  sayısı 3 kişiye yükselmiş oldu. Bu saatten sonra başka bir başvuru olmaz ise adaylık yarışı  bu üç kişinin  arasında olacak. 

 

Adaylık başvurularının sona ermesinden sonra Ak Parti Genel Merkezi seçimlerden Ak Partiyi Zile'de temsil edecek olan adayı belirlemek için  elektronik ortamda, anketler yapacak,kamu oyu ar4aştırması yapacak,  teşkilatların görüşleri alındıktan sonra adayın kim olacağına karar verilecek.  Aday isminin Aralık ayı içinde belli olacak.  Kamu oyuna açıklanacaktır.

 

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına bugün adaylığını açıklayan Sayın Mehmet Salih Ün ile diğer adaylara adaylık başvurularının hayırlı olmasını diliyor.  Başarılar dileklerimizi sunuyoruz.

 

 

NOT:  Seçime Giren diğer partiler adayları hakkında henüz bir açıklama yapmadığı için onlar hakkında bir bigi veremiyoruz.

 

 

 

Mehmet Salih Ün Kimdir?

 

1970 yılında Zile’nin  Küçüközlü Köyünde doğdu.  İktisat Fakultesi İşletme bölümünden mezunu oldu. Ayrıca halen ikinci Üniversite olarak Çalışma Ekonomisi Endüstiyel İlişkiler bölümü ikinci sınıfına devam etmektedir.

 

23 yıldan beri İstanbul Büyükşehir Belediyesinde İdarecilik yapmakta olan Mehmet Salih Ün halen İstanbul Atlas Üniversitesi Mütevelli heyeti Başkan yardımcılığı görevini de yürütmektedir.  

 

400 bin üyesi bulunan (TOKKON) Tokatlılar Konfederasyonu Genel Başkanlığını ile Milli İrade Platformu'nun da yönetim kurulu üyeliğini yapmakta olan Mehmet Salih Ün  bir çok STK da yönetici olarak görev yapmaktadır.

 

Kaynak: Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: AK, PARTİDE, , ADAY, SAYISI, 3, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı