Haber Detayı
19 Ocak 2019 - Cumartesi 11:21 Bu haber 17087 kez okundu
 
AK PARTİ' NİN ZİLE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
- Haberi
AK PARTİ' NİN ZİLE  BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

 

 

Ak partinin Zile Belediye Başkan Adayı Belli oldu.

 

Ak Partinin  Zile belediye başkan adayı Mehmet Salih Ün oldu

Ak Partili seçmenlerinin  merakla beklediği bilgiye Zile Sitesi olarak  bir gün önceden ulaşmış bulunuyoruz. Güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre  Ak Partinin Zile Belediye Başkan adayı  Mehmet Salih Ün Oldu. 

 

Ak Parti  Tokat Hüseyin Akbaş Spor Salonunda gerçekleştirilecek aday tanıtım toplantısında  tüm ilçe ve belde belediye başkan adaylarını seçmenlere  tanıtılacak.

Pazar günü saat 14:00 de Tokat'ta yapılacak  tanıtım toplantısına Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı, Bakan ve Millet vekilleri ile seçmenler  katılacak. Ak Partinin Tokat'ın tüm  ilçe ve  beldelerinde gösterdiği belediye başkan adayları ile il genel meclisi adayları seçmenlerin huzuruna çıkacak. 

 

 

Ak Partide Zile Belediye başkanı olmak için ikisi bayan olmak üzere, toplam 5 aday yarışıyordu. Yapılan kamu ve temayül  yoklamaları neticesinde Ak Parti  Genel Merkezi  Zile  belediye başkan adayı olarak Mehmet Salih Ün isminde karar kıldı. Adaylık yarışında ipi göğüsleyen  Mehmet Salih Ün  oldu.

Zile'de bu güne kadar 3 parti belediye başkanlığı için aday gösterdi.  Bu günden sonra başka aday çıkmaz ise  belediye başkanlığı  yarışı bu üç parti ile adaylarının arasında  olacak.

Seçime katılan tüm partiler ile bu partilerin gösterdikleri adaylarının  isimleri şöyle:

 

AK PARTİ :Mehmet Salih Ün

CHP        : Şükrü Sargın

MHP        : Ali ÖZGAN

 

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına  Ak Partinin belediye Başkan adayı olan Sayın Mehmet Salih Ün'ü tebrik ediyoruz.

Seçime katılan tüm adaylara  başarılar diliyoruz. Mahalli Seçimlerin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

 

Mehmet Salih Ün Kimdir?

 

1970 yılında Zile’nin  Küçüközlü Köyünde doğdu.  İktisat Fakultesi İşletme bölümünden mezunu oldu. Ayrıca halen ikinci Üniversite olarak Çalışma Ekonomisi Endüstiyel İlişkiler bölümü ikinci sınıfına devam etmektedir.

23 yıldan beri İstanbul Büyükşehir Belediyesinde İdarecilik yapmakta olan Mehmet Salih Ün halen İstanbul Atlas Üniversitesi Mütevelli heyeti Başkan yardımcılığı görevini de yürütmektedir.  

400 bin üyesi bulunan (TOKKON) Tokatlılar Konfederasyonu Genel Başkanlığını ile Milli İrade Platformu'nun da yönetim kurulu üyeliğini yapmakta olan Mehmet Salih Ün  bir çok STK da yönetici olarak görev yapmaktadır.

 

 

2014 YILINDA YAPILAN  MAHALLİ İDARELER SEÇİMLERİ SONUÇLARI :

 

2014 yılında  Zile Belediye Başkanlığı için yarışan parti ve adaylarının  aldıkları oy sayıları ile oy oranları şu şekilde olmuştu.

 

AKP  Lütfi Vidinel           : 8,217   39

MHP Mustafa Erdoğan  : 6,760   32

CHP Mehmet Başsevinç: 5,711   27

SP    Miktat Altıner         :    225   1,1

BBP  Ali Kılınç                :    112   0,5

BTP  Davut Okur            :      33   0,2  

 

Related image

 

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: AK, PARTİ', NİN, ZİLE, , BELEDİYE, BAŞKAN, ADAYI,
Yorumlar
Haber Yazılımı