Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 17:39 Bu haber 12251 kez okundu
 
2021 ZİLE’DE YATIRIM YILI OLACAK
ZİLE HABERLERİ Haberi
2021 ZİLE’DE YATIRIM YILI OLACAK

2021 ZİLE’DE YATIRIM YILI OLACAK

 

 

Zile’ye Yeni Halk Eğitim Müdürlüğü, Olimpik Yüzme Havuz, Kütüphane ve Gençlik merkezi yapılıyor.

Zile Sitesine bilgi veren Ak Parti Zile ilçe Başkanı Mustafa Taştan Zile’nin sorunları ile ilgili olarak Ankara’da Ak Parti Tokat milletvekilleri Özlem ZENGİN, Yusuf BEYAZIT, Mustafa ARSLAN ve İl Başkanı Cüneyt ALDEMİR birlikte ilgili kurumlar ile  yaptığımız temaslar çok olumlu geçti.

2021 yılı Zile için yatırım ve atılım yılı olacak. Dedi.

 

Görüşmelerin olumlu sonuçlarını birer birer hayata geçtiğini belirterek; Zile’ye su getirecek olan Aşağı Çekerek 1. Merhale Projesi; Zile, Maşat, Reşadiye, Ovaları Sulamasında 1. Ve 2. Kısım inşaatı çalışmaları hemen başlatıldığını, projenin 3. Kısım İnşaatının da yatırım programına alındığını söyledi.

Projede 2. Kısım İnşaatının belli bir seviyeye gelmesi ile 3. Kısım için ihale açılacağın belirten Mustafa Taştan; Zile için büyük önem taşıyan Alaca yolunun da acilen bitirilmesi için Milletvekillerimiz yoğun çaba sarf ediyorlar. Dedi.

 

Devlet Su İşlerinin Belediyeden devir alarak kendisi tarafından yaptırılacak olan Zile Dereboğazı içme suyu barajının da programa alındığını söyledi. “Sondaj çalışmaları başladı. Kasım ayında ihalesi yapılacak. Barajın yapılması ile birlikte Zile’nin en az 100 yıllık su ihtiyaca giderilecek”. Dedi.

 

Bütün bunların dışında Zile’ye daha pek önemli yatırımın daha yapılacağını söyleyen Mustafa Taştan; Yeni bir Gençlik Merkezi, Halk Eğitim Merkezi ve Modern bir kütüphane   binaları ile birlikte birde Yarı olimpik yüzme havuzu yapılacak. Dedi

Zile Ak Parti Başkanı Mustafa Taştan Zile Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Mesleki Atölyelerinin de Yıkılıp Yeniden Yapılacağını söyledi.

Ayrıca

Yeni bir İmam Hatip Lisesi ile 100 Kişilik Pansiyon

Mevcut Cumhuriyet Ortaokulunun yıkılıp Yeniden Yapılması

Nene Hatun Kız Meslek Lisesinin Yıkılıp Yeniden Yapılması,

Necmi Muammer Ortaokulu yıkılıp yeniden Yapılması,

 

15 Temmuz Şehit Hüseyin Kısa İlk ve Orta Okulunun Yıkılıp Yeniden Yapılması yanında 8 Adet Eğitim Kurumunun da Güçlendirilerek Modernize Edilme işlerinin programa alındığını belirtti.

 

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli adına  Zile Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Taştan'ın şahsında  tüm emeği geçenlere teşekkür eder başarılar dileriz

 

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: 2021, ZİLE’DE, YATIRIM, YILI, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı