Haber Detayı
28 Mayıs 2021 - Cuma 16:09 Bu haber 4947 kez okundu
 
ZİLE HABERLERİ Haberi

ŞEHİR KÜLTÜR BÜLTENİ

 

Zile Belediyesi kültür hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Zile Belediyesi’nin “ŞEHİR KÜLTÜR BÜLTENİ” adını verdiği dergi 2 ayda bir yayınlanacak ve halka ücretsiz olarak dağıtılacak.

 

Zile’nin tarihi ve kültürü ile belediye hizmetlerini tanıtım amacı ile yayın hayatına başlayan derginin 1. Sayısı olan Mayıs 2021 çıktı.

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın “SEHİR KÜLTÜR BÜLTENİ” nin çıkarılma amacını “Zile’nin, geleceğin Türkiye’sinde hak ettiği yere ulaşması yolunda hedefimizi ve çalışmalarımızı Zile’de yaşayanların mutluluğuna kilitleyerek özveri ile çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz” sözleri ile çıkış amaçlarını anlattığı ön söz ile yayına başlayan derginin ilk sayısında

 

Bugüne kadar yapılan Belediye hizmetleri yanında Zile kültürü ile ilgili yazılara da yer verilmiş.

 Tokat milletvekili ve Devlet Eski Bakanı Metin Gürdere’nin “Köroğlu Bolu’da mı yaşamıştır. Yoksa Tokat’ta mı?”  Başlıklı yazısı ile Web sitemiz; Zile Sitesi’nin sahibi Hulusi Serezli nin, “Bir Zile Hikayesi” başlığı ile yayımladığı Tümtümoğlu’nun Köşe isimli yazılarına da yer verilmiş.

 

“ŞEHİR KÜLTÜR BÜLTENİ” nin Modern, temiz bir baskısı var. Özenle hazırlanmış bir dergi.

Zile Sitesi ve Hulusi Serezli Adına dergiyi hazırlayan ve emeği geçenleri Sayın Başkan Şükrü Sargın' ın şahsında kutluyor, teşekkür ediyorum.

Hemşerilerime Hayırlı olması dileği ile uzun başarılı bir yayın hayatı diliyorum.

 

 

 

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör: Hulusi Serezli
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı