Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 10:37 Bu haber 12695 kez okundu
 
ZİLE HABERLERİ Haberi

 

YENİ ZİLE LOGOSU NASIL OLMALI

 

Zile Belediyesi’nin logosu yoktu. 1985 den Anavatan Partisinden Başkan seçilen Nurettin Türkyılmaz döneminde çizdiğim saat kulesi sembolü Belediye logosu olarak kullanılmaya başladı. MHP’li Şükrü Serimer, CHP’li Murat Tezcan ve yine MHP’li Murat Ayvalıoğlu ile 2009 yılında başkan seçilen Lütfi Vidinel ‘in ilk döneminde bu logo aynen kullandı. Ancak Başkan Vidinel İkinci döneminde çevresine bir hilal yerleştirince, Logoya siyaset bulaştı. Yanlış yapıldığı, kendisinden sonra gelecek olan başkanların logoyu siyasi bulup değiştirecekleri söylense de kabul edilmedi.

 

Nitekim CHP’li başkan geldi. Logoyu değiştirdi. Tartışma başladı. Ak Parti ve MHP’li üyeler mecliste karşı çıktı. İptal edildi.

 

Belediye şimdi yeni Logo için yarışma düzenliyor. Bakalım tüm kesimleri memnun edecek bir sonuç çıkacak mı? Yoksa yine gereksiz tartışmalar mı? yaşanacak. Göreceğiz.

 

Ancak bunların tekrar yaşanmaması adına Sayın Şükrü Sargın’a 1985 yılında kullanılan, ideolojik ve siyasi çağrışım içermeyen, kule tasvirli eski logonun tekrar kullanılması halinde kimsenin itiraz etmeyeceğini, gereksiz tartışmaların da önleneceği önerisinde bulunmak istiyorum.

 

Ben eski Logonun orijinalini bulamadım. Ancak Belediyede olduğunu biliyorum. Önerdiğim logonun benzerini bu yazımın başına koydum. Logo bir grafik sanatçısına yeniden çizdirilerek daha modern hale getirilebilir. Tartışmalar da biter.

Saygılarımla, Hulusi Serezli

Kaynak: (Hulusi Serezli) - Zile Sitesi Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı